STARVE.IO OYNA

Starve.io Hakkında

Starve.io, soğuk hava ve açlığa karşı eşyalar toplayarak hayatta kalmayı amaçlayan io oyunudur. Bir kamp ateşi hazırlayarak gecenin soğukluğuna direnmek, kendinizi beslemek ve tohum ekip biçerek bahçenizi yaratmak için mümkün olan en fazla kaynağı toplayın. Farklı türdeki hayvanları öldürerek veya size saldıran hayvanlardan uzaklaşarak hayatta kalabilirsiniz. Oyuncuların kullanabileceği değişik sınıflarda silah ve ekipmanlar mevcuttur. Normal oyun, açlık oyunları, zombi oyunu ve vampir oyunu modu olarak 4 farklı moda ayrılmaktadır.

Starve.io Nasıl Oynanır?

Starve.io oyununda farklı sınıflarda hammaddeler vardır ve oyuncular bu hammaddeler ile kendilerini geliştirmek ve hayatta kalabilmektedirler. Oyuncular öncelikle tahta, altın, taş, elmas, mor yakut gibi maddeleri toplayarak silahlarını ve kendi kalelerini kurabilirler. Oyunda hayatta kalmak için ön önemli unsur yemek yemektir. Yemekler 3 farklı kategoriye ayrılmaktadır. İşlenmemiş yiyecekler kategorisinde böğürtlen, balkabağı, sarımsak, çiğ et, balık ve un vardır. Protein bazlı yemekler ise pişmiş et ve pişmiş balıktır. Fırın ürünleri ise ekmek, sandviç, kurabiyeler ve kek olarak sınıflandırılmıştır.

Starve.io Stratejisi

Oyundaki karakteriniz yön ok tuşları veya WASD tuşları ile hareket eder. Fare sol tuşu ile hammaddeleri toplayabilir, tarım veya dövüşebilirsiniz. Oyuna başladığınızda öncelikle tahta miktarınızı arttırmalısınız çünkü kazma aletini tahtalar ile elde edebiliyorsunuz. Diğer bir farktör ise açlık, açlığınızı gidermek için öncelikle böğürtlen toplamalısınız böylece karakteriniz açlıktan ölmeyecektir. Daha sonrasında rakiplere karşı daha kuvvetli olabilmek için taş kazma ve kılıç silahlarına sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu eşyaları alabilmek için yeterli miktarda taş kazmalısınız. Bu aktiviteleri yaparken gece olmaya başlayacaktır. Gece olduğunda soğuktan ölmemeniz için kamp ateşi yakarak hayatta kalmalısınız. Sağ alt taraftaki mavi bar sizin su miktarınızı göstermektedir. Bu miktar düşmeye başlarsa göl gibi su kaynakları bularak bu ihtiyacınızı gidermeniz gerekir.


starve.io

4.1/5 - (9 Oy Verildi)