SLITHER.IO OYNA

Slither.io Hakkında

Slither.io herkesin birbiri ile mücadele ettiği türdeki oyunlardan birisidir ve günümüzdeki en popüler io oyunlarından birisidir. Bu oyunda bir yılan olarak, agar.io benzeri bir dünyada oynuyorsunuz ve diğer oyuncular tarafından kontrol edilen yılanlardan kaçınarak, büyümeye çalışıyorsunuz. Haritada toplayabileceğiniz birçok yiyecek bulunuyor ve bunlar yılanınızın boyutunu yavaş bile olsa arttırıyor. Aynı zamanda düşman yılanları yiyerek daha hızlı büyümeniz de mümkün. Bu oyunun amacı hayatta kalmaya çalışmaktır ancak rekabeti seven bazı yılanlar en büyük ve en kötü yılan olmayı hedeflemektedir. Oyunda uyguladığınız stratejiler sayesinde liderlik sıralamasında birinci sırayı ele geçirmeniz gereklidir.

Slither.io Nasıl Oynanır?

Slither.io oyununda ne kadar büyük olduğunuz fark etmeksizin daha büyük veya daha küçük rakiplerinizi yiyebilir ya da onlar tarafından yenebilirsiniz. Tamamen seçtiğiniz yola bağlı olarak tehlikeli bir yılan ile karşılaşabilirsiniz veya bir yılanı kendinize yem yapabilirsiniz. Bir başka oyuncuyu alt etmek için yılanın başının bedeninize çarpmasını sağlamalısınız. Yılan öldükten sonra yediği tüm yiyecekler boyutuna bağlı olarak diğer oyuncular tarafından yenilebilir bir biçimde haritada kalıyor. Bu yüzden çok çalışmanızın üzerine biri konmadan bir an önce yiyebileceğiniz kadar fazlasını yiyin. Tüm Slither.io’da haritanın kenarından veya bariyerden daha sinir bozucu bir oyun mekaniği yoktur.

Slither.io’da olan yaygın bir olay, kenara yakın olduğunuzda dönüşünüzü geciktirmeniz olabilir ve bu da ona çarpmanıza neden olabilir. Bu yüzden kenarlara ve diğer oyunculara çok fazla yakın manevralar yapmamlısınız.

Slither.io Stratejisi

Yılanınız tamamen fareniz ile kontrol ediliyor ve yılanın başı, farenizin gösterge çubuğunu takip edecektir. Aynı zamanda boşluk tuşunu kullanarak yılanınızı hızlandırabilirsiniz fakat uzun süre kullanılırsa, bu kademeli olarak yılanınızın boyutunu kısaltacaktır ve kuyruğunuzun arkasından yiyecek bırakacaksınızdır. Bu yüzden rakiplerinizin hareketlerini önceden tahmin edebilirseniz, kendi yılanınızın büyüklüğünü daha iyi koruyabilirsiniz. Böylelikle oyunun sağ üst köşesindeki oyuncu sıralamasına girmeniz kolaylaşarak, birinci olmak için daha çok şansınız olacaktır.

Diğer bir yaygın strateji, düşmanları sahte bir güvenlik duygusuna sokmak veya tehdit etmek için yeterince küçük görünene kadar kıvrılmak veya kendi kuyruğunuzu takip etmektir. Bununla birlikte, kıvrılan yılandan daha küçük bir yılanın kıvrılan yılanı tuzağa düşürmesine ve daha büyük yılanı yakalamasına neden olabilir. Daha büyük yılanlar, küçük olanlardan daha az hareket kabiliyetine sahiptir ve bu da oyunun neredeyse anında bitmesine neden olur.

Slither.io oyunundaki üçüncü yaygın oyun stratejisi tuzak kurma taktiğidir. Bu küçük bir yılanı kenara getirme ve onları yarı boyutuna küçültme eylemidir. Rakip oyuncuları ya bariyere kafa üstü çarpmasına ya da size çarpmasına izin verir. Buna yakalanırsanız, tuzakçının kütlenizden herhangi birini almasını önlemek için bariyere çarpın. Bunun son derece riskli bir Slither.io oyun stratejisi olduğunu unutmayın.


slither.io

4.7/5 - (16 Oy Verildi)