MOPE.IO OYNA

Mope.io Hakkında

Mope.io, iki boyutlu ve renkli bir ortamda geçen hayatta kalma oyunudur. Bir fare olarak başlarsınız ve yemişleri yiyerek deneyim puanı kazanıp, besin zincirinde en tepeye yerleşmeye çalışırsınız. Göreviniz hayatta kalmaktır ve bunu yapmak için yırtıcılardan kaçınmalı ve besin zincirinde yükselmeye devam etmelisiniz. Şu anda 95 nadir olmayan hayvan, 44 nadir hayvan ve 6 yapay zeka hayvanı bulunmaktadır. Daha güçlü, daha yüksek seviyeli hayvanların (kırmızı ana hatlarıyla çizilmiş) altlarındakileri (kireç yeşili çizilmiş) yiyebildiği bir besin zinciri oluştururlar. Besin zincirinin daha alt sıralarında yer alan hayvanlar, yeteneklerini kullanarak ya da kuyrukları ısırarak besin zincirinin yukarısındaki hayvanları öldürebilir ya da onlara zarar verebilir. Hayvanlar aynı seviyedeki hayvanları yiyemez veya onlara zarar veremez. Çoğu hayvan ayrıca yaklaşık 5-8 katmandan daha düşük hayvanları yiyemez. Buna paralel olarak, bu hayvanlar daha yüksek seviyedeki hayvanların kuyruğunu ısıramazlar.

Mope.io Nasıl Oynanır?

Oyundaki karakterinizi fareniz yardımı ile hareket ettirebilir ve yönlendirebilirsiniz. Su atmak için Space bar tuşunu kullanabilirsiniz. Karakterinizin kendi özelliğini kullanmak için W veya fare sağ tuşunu kullanmalısınız.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir fare olarak besin zincirinin en altında başlarsınız, yemişler yiyerek, deneyim puanı kazanıp, farklı yaratıklara dönüşürsünüz. Arkadaşlarınız ve görev nesnelerinin etrafı yeşil çizgiler ile gösterilirken, tehlikeli oyuncular kırmızı çizgilerle gösterilir ve yeni bir oyuncu olarak bunlardan kaçınmaya çalışmalısınız! Her ne kadar besin zincirinde yükselmek için yemişler yemeniz gerekse bile, su birikintilerinin (daha büyük mavi baloncuklar) etrafında ortaya çıkan mavi baloncukları tüketerek, su ihtiyacınızı da karşılamanız gerekiyor. Suyun etrafında dolaşırsanız yavaş, doğrudan içinden koşarsanız daha hızlı bir şekilde tüketilir.

Mope.io Stratejisi

Mope.io oyuncu kontrolleri fareniz ile yapılmaktadır, unutmayın ki, eğer karakterinizden daha büyükseler belirli nesneler hareketinizi yavaşlatabilir veya engelleyebilir. Örneğin, ilk doğduğunuzda mantarları yiyemez veya onların içinden geçemezsiniz, bu yüzden onların etrafından dolaşmanız daha iyi olacaktır. Oyunda hızlanmak mümkün ve boşluk tuşuna basarak veya basılı tutarak hızlanabilirsiniz ancak bunun su tükettiğini de unutmayın! Bu yüzden düşmanlarınıza saldırmadan önce veya arkadaşlarınıza yardım etmeden önce karakterinizdeki su miktarına dikkat etmelisiniz. Böylelikle olası puan kayıplarının önüne geçebilir ve oyunda birinci olma şansınızı kolayca arttırabilirsiniz.

Örümcek olarak her zaman kullanılan yaygın bir strateji, her sunucuda bulunan zehirli göle gitmektir. Bir örümcek olarak tepeleri, özellikle aradaki boşlukları örmelisiniz, böylece hiçbir Apex gelip sizi yiyemez. Bu popüler bir stratejidir, bu yüzden muhtemelen gölde yalnız olmayacaksınız. Zehri içebilirsin ve eğer herhangi bir hayvan dolaşıesa, onları ağlayabilirsin.

Ara sıra bir Karadul örümceği içeri girebilir. Gölde bir tuzak kurmalarına izin verebilirsiniz, ancak zehirden dolayı buna gerçekten ihtiyacınız yoktur. Ejderha seviyesi olduğunuzda, muhtemelen orada birkaç arkadaşınız olduğundan İmparatorluğu Apexlerden korumak isteyebilirsiniz. Gölü ağ ile örtmeyin. Ağlarla kaplıysa, suyu içemezsiniz ve çabucak ölürsünüz.


mope.io

5/5 - (15 Oy Verildi)