BLOBLE.IO OYNA

Bloble.io Hakkında

Bloble.io oldukça eğlenceli 2 boyutlı bir strateji oyunudur. Sizi haritanın rastgele bir yerine ve diğer rakiplerinizi de haritada işaretleyerek farklı yerlere yerleştiriyor ve hepsini yok etmek sizin tek göreviniz. Bir ordu yaratmak için kısıtlı bir alanınız var ve bu alan içerisinde 7 farklı bina inşa edebiliyor ve belirli bir güç karşılığında bunları geliştirebiliyorsunuz.

Bloble.io Nasıl Oynanır?

Diğer strateji oyunlarında olduğu gibi benimseyebileceğiniz bazı farklı taktikler bulunuyor. Bunları deneme ve yanılma yöntemi ile ya da oyunun chat fonksiyonlarını kullanıp, diğer oyunculara sorarak öğrenebilirsiniz. Bu tamamen ücretsiz strateji oyununda, herkes tek başına savaşıyor ancak bu, yakınlarınızdaki birileri ile ekip kurarak sunucuda bir ittifak oluşturamayacağınız anlamına da gelmiyor. Bloble.io oyununda 7 farklı bina bulunuyor ve bunlar sahip olduğunuz alanda dilediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz. Bu binalar, duvarlar, jeneratörler, evler, küçük kuleler, sniperlar, baraka ve demirciden oluşuyor. Her biri, kendi açıklamasında bahsettiği şeyleri yerine getiriyor ve tüm sürecinizin daha kusursuzca gerçekleşmesi için oyuna başladığınızda bol miktarda jeneratör kurmanız büyük önem taşıyor.

Bloble.io Stratejisi

Tüm binaları sol tuşa yerleştirebilir veya kaldırabilirsiniz, WASD tuşları kamerayı hareket ettirmenize yardımcı olurken, R tuşu ise kameranızı yeniden üs görünümü için sıfırlıyor. Bu oyunda en önemli strateji kendi bölgenizi gelebilecek tüm saldırılara karşı dayanıklı ve güçlü olarak kurmaktır. Oyunda duvar yaparak düşmanlardan kendinizi kolayca koruyabilirsiniz. Duvarlarınızın arkasına veya yanlarına topçu kulelerinden kurarak düşmanlarınızın duvarlarınıza yaklaşmasını engellemelisiniz. Buna ek olarak baraka kurarak kendi ordunuzuda üreterek düşman kalelerine saldırılar düzenleyebilir ve kendi savunma hattınıza rahat bir nefes aldırabilirsiniz.


bloble.io

5/5 - (5 Oy Verildi)