Mope.io

  • mope.io

MOPE.IO OYNA

Mope.io Hakkında

Mope.io, iki boyutlu ve renkli bir ortamda geçen hayatta kalma oyunudur. Bir fare olarak başlarsınız ve yemişleri yiyerek deneyim puanı kazanıp, besin zincirinde en tepeye yerleşmeye çalışırsınız. Göreviniz hayatta kalmaktır ve bunu yapmak için yırtıcılardan kaçınmalı ve besin zincirinde yükselmeye devam etmelisiniz.

Mope.io Nasıl Oynanır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir fare olarak besin zincirinin en altında başlarsınız, yemişler yiyerek, deneyim puanı kazanıp, farklı yaratıklara dönüşürsünüz. Arkadaşlarınız ve görev nesnelerinin etrafı yeşil çizgiler ile gösterilirken, tehlikeli oyuncular kırmızı çizgilerle gösterilir ve yeni bir oyuncu olarak bunlardan kaçınmaya çalışmalısınız! Her ne kadar besin zincirinde yükselmek için yemişler yemeniz gerekse bile, su birikintilerinin (daha büyük mavi baloncuklar) etrafında ortaya çıkan mavi baloncukları tüketerek, su ihtiyacınızı da karşılamanız gerekiyor. Suyun etrafında dolaşırsanız yavaş, doğrudan içinden koşarsanız daha hızlı bir şekilde tüketilir.

Mope.io Stratejisi

Mope.io oyuncu kontrolleri fareniz ile yapılmaktadır, unutmayın ki, eğer karakterinizden daha büyükseler belirli nesneler hareketinizi yavaşlatabilir veya engelleyebilir. Örneğin, ilk doğduğunuzda mantarları yiyemez veya onların içinden geçemezsiniz, bu yüzden onların etrafından dolaşmanız daha iyi olacaktır. Oyunda hızlanmak mümkün ve boşluk tuşuna basarak veya basılı tutarak hızlanabilirsiniz ancak bunun su tükettiğini de unutmayın! Bu yüzden düşmanlarınıza saldırmadan önce veya arkadaşlarınıza yardım etmeden önce karakterinizdeki su miktarına dikkat etmelisiniz. Böylelikle olası puan kayıplarının önüne geçebilir ve oyunda birinci olma şansınızı kolayca arttırabilirsiniz.

mope.io