MooMoo.io

  • moomoo.io

MOOMOO.IO OYNA

MooMoo.io Hakkında

Moomoo.io, son zamanlarda popüler olan io oyunlarından bir tanesidir. Bu oyunda bir karakter ismi yazarak oyuna başlıyorsunuz. Oyunda farklı lokasyonlarda olan serverlar (odalar) bulunmaktadır. Bu odalardaki oyuncu sayısını görebilir ona göre istediğiniz odayı seçebilirsiniz. Karakterinize seviye atlatarak ve kendi kalenizi (çiftliğinizi) kurarak düşmanlarınıza karşı güçlenmelisiniz. Değişik türde silahlar ile düşmanlarınıza karşı savaşabilirsiniz. Klan sistemi ile oyunda kendi takımınızı kurabilir veya başkalarının takımlarına girerek takım çalışması yapabilirsiniz.

MooMoo.io Nasıl Oynanır?

Moomoo.io karakterinizi seçtikten sonra oyuna başlıyorsunuz. Karakterinizi geliştirmek ve kalenizi kurmanız için bazı hammaddeler toplamalısınız. Oyundaki hammaddeler altın, yemek, tahta ve taş olarak sıralanmaktadır. Altın toplamak için altından yapılmış nesneye vurmalısınız. Buna ek olarak, yeldeğirmeni kurarak altın miktarınızı arttırmak mümkündür. Yemek miktarınızı arttırmak için ise meyve ağacına benzeyen nesnelere veya kaktüslere vurmalısınız. Ağaçlardan ise tahta miktarınızı arttırabilirsiniz. Taş miktarınızı yükseltmek için taşlara vurmanız yeterli olacaktır. Hammaddeleriniz yeterli seviyeye geldiğinde kendi kalenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Oyunda tahta ve taş olarak iki farklı duvar çeşidi vardır. Kalenize kapı yapmak için kapı özelliği gören bir nesne de mevcuttur.

MooMoo.io Stratejisi

Karakterinizi WASD tuşları ile hareket ettirebilirsiniz. Düşmanlara ve diğer nesnelere vurmak için sol fare tuşu kullanılmalıdır. E tuşu ile otomatik vurma özelliğini aktive edebilirsiniz. Düşmanlarınızı yok edebilmek için oyunda çok farklı türde silahlar vardır. Bu silahlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz; katana, çekiç, el baltası, büyük balta, yay, kalkan ve kısa kılıç. Katana ile uzaktaki düşmanlarınıza daha kolay vurabilir ve onların yemek miktarı düşürebilirsiniz. Onların yemek miktarı düştüğü zaman kendi can seviyelerini yükseltemeyecek olmalarından dolayı öldürmeniz kolaylaşacaktır. Buna karşın sizinde yüksek yemek miktarınız olursa düşmanlara karşı daha sağlam savaşabilirsiniz.

moomoo.io