Raaaaft.io

  • raaaaft.io

RAAAAFT.IO OYNA

Raaaaft.io Hakkında

Raaaaft.io çok oyunculu okyanusta oyunda kalma oyunudur. Okyanusun ortasındaki bir adaya düşerek oyuna başlıyorsunuz. Dünya kaynaklarını kullanarak, tek başına ya da bir kabile içinde olabildiğince uzun yaşamaya çalışmalısınız. Bu oyunu oynarken, agresif köpekbalıkları, arkadaşlarınız olabilecek çok sayıda oyuncu ya da sahip olduklarınızı isteyecek olan düşmanlarla karşılaşacaksınız! Bu durumlarda hayatta kalmaya veya ölmeye karar verecek en iyi çözümü bulmalısınız.

Bir üs inşa etmek için kullanabileceğiniz birçok türde boş ada var ve onu savunmak için farklı silahlar var!
Oyunu oynarken 3 farklı değişken enerji türü vardır. Bu enerji türleri besin, su ve vücut enerjisidir. Besin enerjisi kırmızı renk ile, su mavi renk ile, vücut enerjisi ise sarı renk ile gösterilmektedir. Ekranın sol üst tarafındaki İngiliz anahtarı şeklindeki butona basarsanız, sahip olabileceğiniz materyaller, inşa edebileceğiniz birimler, kullanabileceğiniz silahlar ve zırhları seçerek sahip olabilirsiniz.

Raaaaft.io Nasıl Oynanır?

WASD veya ok tuşları ile karakteri yönlendirme,
Saldırmak veya harekete geçmek için sol tıklayın.
Ürünü veya itemi almak için F tuşu.
Bir öğeyi veya itemi kullanmak için sayı tuşları.
Yakınlaştırma seviyesini kontrol etmek için faredeki kaydırma butonu.

Raaaaft.io Stratejisi

Raaaaft.io oyunu birçok oyuncu için oynaması zor bir oyun olarak yorumlanmaktadır. Bunun nedeni ise, belli bir süre içerisinde yemek ve su ihtiyacınızı gidermek zorunda olmanız yoksa hayatta kalamazsınız. Öncelikle kendinize boş bir ada bulmalısınız ve daha sonrasında bu adaya kendi kampınızı kurarak güçlenmelisiniz. Yemek ihtiyacınızı gidermek için sal inşa etmeli ve balık tutmalısınız. Balık tutmak için sal inşa etme gerekliliğiniz bulunmuyor, adanın sahilinden de balık tutabilirsiniz. Hayatta kalmak için başka oyuncularla işbirliği yapabilir ve kendi kabilenizi kurarak takım çalışması yapabilirsiniz.

Oyunun sağ alt bölümünde küçük bir harita var ve bu harita ile okyanusun neresinde olduğunuzu anlayabilir ve kendi kabilenizle ortak hareket ederek kolayca daha da güçlenebilirsiniz. Fakat köpek balıklarına dikkat etmelisiniz yoksa karakteriniz ölebilir ve puan kaybedebilirsiniz.

raaaaft.io