Foes.io

  • foes.io

FOES.IO OYNA

Foes.io Hakkında

Foes.io birçok çevrimiçi ve çok oyunculu oynanabilen io oyunlarından bir tanesidir. Oyunundaki amaç oyun haritasında canlı kalan son kişi olarak oyunu bitirmektir. Bu oyundaki özellikler genellikle PUBG olarak adlandırılan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu ile benzeşmektedir. Bu özelliklerden bazılarından bahsetmek gerekirse, oyunda zaman sayacı vardır ve zaman geçtikçe oyunun haritası daralmaktadır. Bir diğer benzerlik ise oyundaki silah ve eşyalar. Bu oyunda başarılı olabilmek için birçok strateji geliştirmeniz ve düşmanlarınızdan hızlı davranmanız gereklidir.

Foes.io Nasıl Oynanır?

Foes.io oyununda oyuna tek olarak yani takımınız olmadan başlıyorsunuz. Oyuna başlamadan önce kendi oyuncunuzun başlık ve kıyafetini ayarlayabilirsiniz fakat oyunda üyeliğiniz olması gerekiyor. Buna ek olarak oyunda farklı bölgelerde bulunan server (odalar) vardır. Bu odalardan istediğinizi seçip oynamakta özgürsünüz. Oyunda 2 adet silah taşıma kapasiteniz bulunmaktadır. Kullandığınız silahların mermisi biterse silahı bırakıp yeni silah alabiliyorsunuz. Karakterinizi daha hızlı hareket edebilmek için motor ve otomobil tarzı araçları kullanma özelliği oyunda mevcuttur. Oyundaki daralan harita ve bölgeleri daha iyi belirleyip daha performanslı bir oyun oynamanız için, oyun size küçük harita özelliğini sunmaktadır.

Foes.io Stratejisi

WASD tuşları veya ok tuşları ile oyunda karakterinizi yönlendirebilirsiniz. Harita üzerindeki silahları ve eşyaları karakterinizin üzerine alabilmek için F tuşunu kullanmalısınız. Aynı şekilde oyundaki araçlara binmek içinde F tuşunu kullanıyorsunuz. Buna ek olarak, eğer elinizdeki silahı değiştirmek veya bırakmak isterseniz C tuşuna basmanız gerekecektir.

Oyunda birçok değişik türde silah, tüfek ve yakın dövüş silahları mevcuttur. Bu silahlardan bazı şunlardır; hafif makineli tüfek, pompalı tüfek, av tüfeği, saldırı tüfeği, şok tabancası, sessiz tabanca, çelik balta, çelik çekiç ve ahşap kalkan olarak sıralanabilir. Bu silahlara düşmanlarınızdan daha hızlı bir şekilde sahip olmak isterseniz, yol ve kale şeklindeki bölgelere bakmanız size zaman kazandıracaktır.

foes.io