Diep.io

  • diep.io

DIEP.IO OYNA

Diep.io Hakkında

Diep.io, en popüler çevrimiçi oynanan tank oyunlarından biridir. Oyuna küçük bir tank olarak başlarsınız fakat tankınızı kendi zevkinize göre geliştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Maksimum sağlık düzeyi, mermi hızı, mermi hasarı ve diğerleri gibi çeşitli tank özellikerini için bir birden çok seçenek vardır. Seviyeye yükseldikçe, yeterli tecrübe puanınız olduğunda, kendi tankınızı seviye atlatabileceksiniz. Oyunda 6 farklı oyun modu vardır; herkes tek savaş, hayatta kalma savaşı, 2 takımlı savaş, 4 takımlı savaş, domine etme savaşı, klan savaşı, labirent savaşı ve deneme savaşı.

Diep.io Nasıl Oynanır?

Diep.io dünyasında bir tankı kontrol edersiniz ve diğer tanklara karşı kendinizi savunmak için mermiler ile ateş edersiniz.Saldırı ve diğer özellikleri modifiye edebilirsiniz fakat yeterli tecrübe puanı ve seviyeye ihtiyacınız olacaktır. Her 10 bir seviyede genel tankınızı değiştirme ve ateş etme / oynama şeklinizi değiştirme seçeneği elde edersiniz. Diğer birçok io oyununda olduğu gibi, oyuncuların skorlarını ve şu anda kullandıkları tankın türünün bir simgesi görüntüleyen bir oyun lideri panosu var. Yeni oyuncular kendilerini herkes tek savaşında oynamayı deneyerek kendilerini geliştirebilirler. Yüksek seviyeli tanklar yeni oyunculara çok fazla zarar verdiği için mümkün olduğunca uzak durmanız önemle tavsiye edilir.

Diep.io Stratejisi

Diep.io tankınız ekranın ortasında konumlanır. WASD tuşlarını kullanarak bir yere gitmek için hareket ettirilebilir veya ok tuşları hareket ettirebilirsiniz. Silah tabancanız fare imlecinizi takip eder bu yüzden fare ile hedef alıyorsunuz. Topu sol tıklama veya boşluk çubuğunu kullanarak ateşleyebilirsiniz. Bu oyunda öncelikle haritadaki çeşitlik nesneleri vurarak hızlıca seviye kazanmanız gerekmektedir. Çünkü oyunda birçok değişik tank türü ve tank özelliği vardır. Bu yüzden güçsüz tanklar genellikle güçlü tanklar için kolay hedef olmaktadır.

Tankınızı geliştirdiğinize inandığınız zaman diğer tanklar ile savaşabilirsiniz fakat bazı tanklar ateş etmek yerine kendi zırhlarının gücünü kullanarak sizi bir dokunuşta yok edebilirler. Bu yüzden bazı tankların özelliğini öğrenmek büyük bir avantaj sağlayacaktır.

diep.io